З Кам’янського – до Голлівуду: знай наших!

Субота, 14/09/2024 - 15:46 5456

Історія успіху земляка.

Не кожному вдається знайти своє покликання. Але якщо справа до душі знайдена, люди здатні звернути гори, перетнути океан і навіть вивчити англійську мову, яка не давалася в школі.

Георгію Мацкевичу 27 років. Народився і виріс у нашому місті. Сьогодні він працює гримером у Голлівуді.

Фото на заставці: Георгій – у центрі, ліворуч – Андрій Шабанов – відомий актор та телеведучий, грав у фільмі «Ти мене любиш?», ліворуч – оператор фільму Vilius Mačiulskis.

– Розкажіть про своє дитинство. Де жили, вчилися, хто ваші батьки?
– Я жив на вулиці Алтайськiй (сьогодні – вул. Євгена Мельнікова). Ріс у звичайній родині: мама працювала в їдальні, тато – на металургійному заводі. Жили бідно, складно. Я ходив до школи №3 (сьогодні – ліцей №3). Вчився погано. Я дуже вдячний батькам та класному керівнику за те, що вони не тиснули на мене через оцінки. Вдома і в школі змирилися з тим, що академіком мені не бути. Першими моїми творчими роботами були стінгазети для школи. Я малював плакати, мені «малювали» оцінки. Ні в гурток, ні в художню школу я не ходив.

Оцінки у свідоцтві про закінчення 9 класів у мене були дуже низькі. Англійська мова – 3 бали з 12. Я здивував усіх, заявивши, що хочу вступити до педагогічного коледжу у Дніпрі на спеціальність «вчитель молодших класів». З моїми оцінками я міг розраховувати тільки на контракт. Навчання оплачували батьки. Тут я старався, навчався сумлінно. Це дозволило після коледжу вступити до Київського педагогічного університету.

– Коли у ваше життя прийшло захоплення, яке стало професією?
– Під час навчання у Києві. Прийшло розуміння, що педагогіка – не моє покликання. Хотілося займатись творчістю. Але якою саме, зрозуміти не міг. Заради заробітку я почав ходити на зйомки різних фільмів, брав участь у масовках (наприклад, у телепроекті «Вещдок»), придивлявся до знімального процесу. І побачив роботу гримерів. Ось воно!

Виявилося, що гримерів в Україні не готують. Є лише курси візажистів (створення макіяжу) та ще основи гриму викладають майбутнім акторам. Я працював і назбирав грошей на курси візажу. Починав із декоративного макіяжу. Потім написав гримеру проекту «Вещдок» та попросився на стажування. Мене взяли. Робити спецефекти (зображати рани тощо) навчався прямо на знімальному майданчику.

– Де працювали гримером в Україні?
– Першою роботою був серіал «Школа». Моєму професійному зростанню дивним чином посприяли соціальні мережі. Актори робили фотографії, поки я їх гримував, викладали на своїх сторінках. Я теж став пізнаваним.

Потім був фільм жахів, який американці знімали в Україні, музичний ролик до індійського фільму «RRR» (зйомки проходили в Києві, в Маріїнському палаці у 2021 році), там я гримував танцюристів. Я був гримером у фільмі Тоні Ноябрьової «Ти мене любиш?», працював із режисером Олегом Сенцовим. Працював гримером на зйомках історичного серіалу «Слов’яни» – спільний проект Чехії, Словаччини та України про події ІІІ століття. Там був цікавий грим та історичні зачіски.

– Як потрапили до США?
– Я швидко зрозумів, що все передове у моїй справі йде з Голлівуду. Там напрацьовуються нові ідеї, технології, матеріали. В Україні є лише один магазин із матеріалами для складного гриму. І в ньому є далеко не все. Якщо я хочу розвиватися у своїй професії, треба їхати до Лос-Анджелесу. Знайомі зробили мені запрошення. Я виїхав ще до війни.

– Про що думали, виходячи із аеропорту в Каліфорнії?
– Не вірилося, що це відбувається зі мною. Хлопчик з Кам’янського навіть не мріяв потрапити до кіноіндустрії на іншому континенті.

– Ви їхали на якийсь певний проект?
– Ні. Я їхав у невідомість. Спочатку, поки не роздивився як слід, працював і на доставці, і в клінінгу. Поступово налагоджував зв’язки, входив до свого професійного кола.

– Ви казали, що у школі мали погані оцінки з англійської мови. Як вирішували мовне питання?
– Мову вивчав на ходу. Почав ще в Україні. Грошей на курси не було. Шукав в Інтернеті англомовних майстрів-гримерів, писав їм, ставив професійні питання, користуючись комп’ютерними програмами для перекладу. Виходило не завжди. Ці програми недосконалі. Іноді люди не розуміли, чого я хочу від них. Зараз вже не відчуваю складнощів у спілкуванні.

– Чим відрізняється похід до створення гриму в Україні та США?
– В Україні треба бути універсалом. У нас одна людина робить і обличчя, і зачіску, і спецефекти. У Голлівуді – розподіл праці. Обличчя гримує одна людина, за зачіску відповідає інша, спецефекти (рани, садна тощо) робить третя.

– Який грим у вашій практиці був найскладнішим?
– Це зовсім новий проект. Не можу багато казати про нього. А фотографію покажу. Ось цю мавпу, згідно з технологією, роблять дві людини протягом 6 годин.

Але моя помічниця не змогла приїхати, і я все робив сам. Дуже боявся не встигнути. Терміни дуже жорсткі. Час – гроші. Але я впорався!

– З ким із знаменитостей зустрілися або працювали?
– Я працюю гримером у фільмі «Доктор Карантін» («Dr. Quarantine») з Тарою Рід у головній ролі. Зйомки розпочалися у Лос-Анджелесі. Популярність актрисі принесли фільми «Американський пиріг», «Акулячий торнадо». У новому фільмі вона грає роль психіатра, яка в умовах пандемії COVID намагається допомогти і своїм пацієнтам, і своїм близьким, що опинилися за кордоном.

Незвично пройшла моя співбесіда з Тарою. Продюсер привів мене до неї додому. Акторка саме збиралася на «червону доріжку».
– Гример, кажеш… Зроби мені макіяж, з яким не соромно перед камерами з’явитися!
– Але ж у мене з собою нічого немає! Я на співбесіду йшов…
– У мене все є.
Тара залишилася задоволена моєю роботою, і я потрапив до команди.

– Чим здивувала вас Америка?
– Америка здивувала мене тим, що реальність тут часто не відповідає картинкам з кіно чи телебачення. Голлівуд – це не окреме місто, а район Лос-Анджелесу, і, всупереч очікуванням, не найкраще місце для життя. На славетній Алеї зірок завжди шумно, людно через постійний наплив туристів. Це робить район не дуже комфортним. Справжні зірки тут практично не бувають. Вони обирають більш спокійні райони, подалі від натовпу.

В Америці мене вразила сильна традиція благодійності. Навіть якщо ти не маєш грошей, завжди є можливість отримати допомогу, наприклад, через так звані банки їжі, де можна взяти якісні та свіжі продукти безкоштовно.

– Що можете собі дозволити сьогодні?
– Можу знімати кімнату (не квартиру) у пристойному районі. Можу подорожувати. У поїздках я черпаю натхнення, що так необхідне будь-якій творчій людині. Ще живучи в Україні, я побував у 36 країнах. У США вже об’їздив 10 штатів. Найбільше мені подобаються національні парки. Я побував у заповіднику із гігантськими секвоями. Враження від величності цих дерев незабутні. Природа Каліфорнії зачаровує та заворожує.

А тепер ще кілька фотографій, які Георгій люб’язно надав редакції:

Фото зі зйомок музичного ролика до індійського фільму «RRR»

Георгій – у першому ряду, у центрі

З режисером проекту С. С. Раджамулі

Це ексклюзивні знімки з Тарою Рід


І ще кілька робіт Георгія

Буквально днями вийшов новий кліп української співачки Аліни Паш, знятий у Лос-Анджелесі. Пісня називається «Bad Witch» («Зла відьма»). Цей грим робив їй Георгій.

Давайте побажаємо Георгію удачі в роботі та в житті. Нехай в Америці він знайде те, чого не знайшов на Батьківщині. Нехай вогні великого міста світять йому прихильно!

Галина Денисова

Читайте також: Театралізована екскурсія старим центром Кам’янського вдалася! (Фоторепортаж – оновлено)

Теґи: Георгій Мацкевичгримерзнай наших

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram