Послуги військового адвоката у Кам’янському: до кого звертатися, контакти

Середа, 09/07/2025 - 11:29 194

Правова допомога у конфліктних ситуаціях з ТЦК, роз’яснення питань відстрочки від мобілізації, захист прав військовослужбовців і їхніх близьких та багато іншого.

У міських соцмережах досить часто з’являються дописи з проханням порадити саме військових адвокатів. Редакція вирішила спробувати знайти таких фахівців у нашому місті.

Рада адвокатів Дніпропетровської області

Декілька досвідчених джерел нам порадили звернутися саме сюди. Але, як з’ясувалося, ця організація не надає юридичних послуг фізичним особам та не консультує громадян щодо того, до кого з адвокатів можна телефонувати з цього питання. Якщо потрібні контакти Ради адвокатів – ось вони за посиланням: https://advokaty.dp.ua/.

Система безоплатної правничої допомоги

На наші питання відповів начальник Дніпровсько-Кам’янського відділу Південно-Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Денис Монатко.

Як повідомив фахівець, за безоплатною правничою допомогою до Кам’янського бюро можуть звертатися всі, хто потребує такого виду послуг.

Туди приходять із найрізноманітнішими питаннями – адміністративними, пенсійними, трудовими, сімейними, кредитними, цивільними та майновими. Також люди звертаються із запитами щодо військових та мобілізаційних питань.

Юристи та адвокати можуть допомогти у таких питаннях:
Пояснити, як діяти в правових ситуаціях (надають юридичні консультації, тобто первинну правничу допомогу, яка для всіх є безкоштовною).
Можуть представляти ваші інтереси в суді чи перед державними органами (надавати вторинну правничу допомогу, яка є безкоштовною лише для вразливих категорій населення, зокрема:
– осіб з низьким доходом (менше двох прожиткових мінімумів);
– осіб з інвалідністю, які отримують пенсію або державну соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів;
– дітей;
– ВПО;
– та інших (уточнюйте, зателефонувавши в бюро або всеукраїнський контакт-центр).

Всі послуги зі вторинної правничої допомоги для вищенаведених категорій є безоплатними, окрім супутніх витрат (наприклад, поштові та судові), які не оплачує держава.

Тож допомогу і військового адвоката можна за необхідності отримати тут.

Надаємо контакти: м. Кам’янське, пр. Т. Шевченка, 30 (вхід до бюро з лівого боку будівлі).
Графік роботи: з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00 (без перерви).
Телефони для зв’язку: бюро: (056) 787-00-45; всеукраїнський контакт-центр: 0 800 213 103 (дзвінки безкоштовні). За цим номером ви можете:
– повідомити про затримання поліцією;
– отримати правову консультацію;
– дізнатись, де розташований найближчий центр або бюро правничої допомоги.

Є також чат-бот у телеграмі для письмових консультацій (https://t.me/ualegalaid)

А як щодо військових адвокатів,
які надають свої послуги у приватному порядку?

Ми підключили особисті контакти і звернулися до знайомої адвокатки, яка, на жаль, відмовилася надавати будь-які коментарі щодо цієї діяльності. Згодом через знайомих намагалися знайти контакти інших військових адвокатів, натомість з’ясували, що жоден із них не готовий коментувати для преси такого роду справи. Тож після декількох невдалих спроб ми помітили тенденцію уникнення адвокатів публічності у коментуванні подібних питань.

Тоді ми просто звернулися до ресурсу OLX, де свої послуги пропонують декілька фахівців, які представляються військовими адвокатами.

Ми зателефонували на 3 із знайдених оголошень, де адвокати пропонують допомогу у різних галузях права, зокрема і у військових справах. Та отримали такі відповіді на свої запитання.

Головним нашим питанням до них стало: чи допомагають адвокати у разі конфліктів із ТЦК та проходженням ВЛК? Чи виїжджають на місце затримання співробітниками ТЦК, чи у такому випадку їхня допомога є дієвою?

Один з адвокатів надав таку відповідь:

«Кожна ситуація є індивідуальною, і не завжди можливе її позитивне вирішення. Натомість ми практикуємо індивідуальний підхід, тож у разі чого звертайтеся».

За іншим номером нам відповіли:

“У разі затримання співробітниками ТЦК можна телефонувати. В такому випадку адвокат готовий приїхати на виклик затриманого та намагатиметься йому допомогти”.

Зателефонувавши на 3-й з наведених номерів, ми дізналися, що адвокат допомагає у військових питаннях «лише у законному порядку». Він зробив акцент саме на дотриманні закону у конфліктній ситуації. Фахівець наголосив:

“Радше завчасно проконсультуватися, аби запобігти подібним ситуаціям. Адже під час конфлікту та непорозуміння з ТЦК вже мало що можна вдіяти, і я не розумію, навіщо інші адвокати виїжджають на місце затримання. Краще бути озброєним інформацією завчасно».

Як переконатися у тому, що перед вами справжній адвокат?

На думку згаданого Дениса Монатка, варто поцікавитися свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю. Перевірити його легальність можна у Реєстрі адвокатів України за посиланням: https://erau.unba.org.ua/ (шукати можна за номером свідоцтва або за ПІБ). Також не зайвим буде поцікавитися досвідом фахівця.

Якщо ваші ділові стосунки з адвокатом перейшли від звичайної консультації до ведення вашої справи у суді, то у такому випадку варто укласти договір з фахівцем, в якому будуть передбачені всі умови надання правничої допомоги, оплати та обсяг послуг.

Підсумки

Знайти військового адвоката у Кам’янському цілком реально. Такі послуги доступні як на безоплатній основі – через Кам’янське бюро з надання безоплатної правової допомоги, так і на платній – у приватних фахівців, вибір яких теж наявний.

Щодо ефективності надання правової допомоги у військових справах складно дати об’єктивну оцінку, адже кожна ситуація є унікальною та залежить від багатьох індивідуальних факторів.

Світлана Брижа

Теґи: адвокатбезоплатна правова допомогаВійна

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram