Полотна кам’янчанки Олени Кучер купують за кордоном

Вона перетворила своє захоплення на успішну професію.
Сучасні художники, як і їхні попередники в минулі століття, мають дві можливості, щоб перетворити свій талант на стабільний заробіток. Можна викладати, ділитися з іншими своїми знаннями та навичками. А можна писати на замовлення. Сьогодні я розповім про художницю, якій вдався другий варіант. Знайомтесь, наша землячка, Олена Миколаївна Кучер (Olena Kucher). Ми довго розмовляли про живопис та життя…
Вона народилася та виросла у Кам’янському, навчалася у школі № 35 та у Дитячій художній школі ім. І. Першудчева. Її батько добре малював, і серед його рідні були художники. Але так склалося, що все життя він працював на виробництві. Проте всіляко заохочував малювати доньку. Мама Олени працювала бухгалтером і прищеплювала їй практичний погляд на світ.
Дорога Олени до професійного малярства визначилася не відразу. Після школи навчалася у технікумі на товарознавця. Але швидко зрозуміла, що ця професія не для неї, і вступила до Придніпровської державної академії будівництва та архітектури. Закінчила її у 2008 році з дипломом архітектора.
Олена працювала інженером у Кам’янському, проектувала металеві та залізобетонні конструкції для металургійного комбінату і коксохімів. Здавалося, все йде добре: чоловік, донька, улюблена робота… Але у Кам’янському зупинилося будівництво, інженерів скорочували. І Олена з чоловіком, теж інженером, серйозно замислилися про майбутнє. Чоловік пішов працювати у харчову промисловість, а Олена вирішила відновити свої навички живописця і деякий час брала уроки у відомого в місті художника та педагога Сергія Бабича. Згодом з’явилися замовлення на портрети за фотографіями, і справи Олени потроху пішли вгору.
– Де сьогодні знаходите клієнтів?
– Зараз я співпрацюю з французькою галереєю Artmajeur. Знайшла її в Інтернеті. Це посередницька організація, куди звертаються замовники з країн Західної Європи. Там прийнято на свята дарувати картини сучасних художників та якісні копії старих майстрів. Тому роботи вистачає. Співпраця з галереєю накладає певні обов’язки, у тому числі за термінами, але дає почуття стабільності, захищеності – не потрібно самій шукати замовників. Також я виставляю свої картини в Instagram.
– Чим пишете картини та де?
– Я працюю олійними фарбами на якісних бавовняних полотнах. Моя родина живе у власному будинку, нам вдалося виділити кімнату під майстерню, забезпечити світло і простір. При роботі з олійними фарбами світло надзвичайно важливе, оскільки фарби блищать. А полотна іноді бувають вищі за мене.
– Яка пора року у вас найгарячіша?
– З вересня до лютого. Цими місяцями працюю без вихідних. В решту року знаходжу час для власної творчості.
– Який жанр ваш улюблений?
– Я дуже люблю натюрморти. Мабуть, любов до них залишилася ще з художньої школи та академії. З натюрмортів починається навчання. Люблю зображати предмети з чіткими лаконічними формами, які можна вписати у кулю чи куб. Мабуть, це в мені промовляє інженер, що звик робити креслення… Люблю спокійні та чисті кольори. І завжди пишу з натури у реалістичній манері. Мені подобається виписувати деталі, передавати текстуру предметів.
– Чи легко вам розлучатися із готовими роботами?
– Дуже легко. У мене багато закінчених картин. І я дуже тішуся, коли вони знаходять свій дім, йдуть до людей, яким потрібні, кому дарують радість. Значить, я працюю не дарма.
– Чи успадкувала ваша дочка схильність до малювання?
– Так. Але малює вона переважно на комп’ютері. Цифрові малюнки зараз дуже популярні. Цілком можливо, що вона вирішить розвиватися саме у цьому напрямі. Час для вибору професії ще є – доньці 13 років.
– Що любите окрім живопису?
– Дуже люблю тварин. Оскільки свій будинок дозволяє, зараз у мене живуть дві кішки та собака. Вони не мають претензій на модні породи. Я підібрала їх ще дуже маленькими. Тепер вони – члени родини.
Побажаємо Олені натхнення, нових творчих ідей та сил для їх втілення.
А для тих, кому сподобалися роботи Олени, представлені в галереї Artmajeur та Instagram, скажу, що ціни на її картини в Україні значно відрізняються від цін на роботи, створені для європейських замовників. Купівля художнього полотна без участі посередників у межах нашої країни обходиться значно дешевше. З питань придбання картин із художницею можна зв’язатися, зателефонувавши на номер 098-273-80-35.
Галина Денисова
Читайте також: Історичні скарби в центральній бібліотеці Кам’янського
Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах Facebook, Telegram