Тимчасове бронювання порушників правил мобілізації: що пропонують у Раді

Середа, 04/06/2025 - 13:55 576

Порушники законодавства про мобілізацію матимуть 45 діб після працевлаштування на критично важливе підприємство чи організацію, щоб зареєструватися у територіальному центрі комплектування (ТЦК) або оновити свої персональні дані.

Про це йдеться у законопроєкті № 13335, який подали народні депутати Давид Арахамія, Олександр Завітневич, Роман Костенко, Олександром Федієнко та інші, пише “Судово-юридична газета“.

Законопроєкт дозволяє приймати на роботу до таких установ осіб без військово-облікового документа або тих, хто перебуває в розшуку ТЦК, надаючи їм можливість отримати бронювання на 45 днів.

Мета цих змін, за словами авторів, – оперативно залучати нових працівників до роботи, вирішуючи проблему дефіциту кадрів та нестачі робочої сили на критично важливих об’єктах. Законопроєкт пропонує доповнити закон про мобілізацію нормою, яка дозволяє бронювати працівників критично важливих організацій, навіть якщо у них відсутній або неправильно оформлений військово-обліковий документ, вони не перебувають на військовому обліку, не оновили персональні дані або знаходяться у розшуку (за винятком випадків порушення статей 336 та 337 Кримінального кодексу України). При цьому термін “розшук” застосовується не лише для фігурантів кримінальних проваджень, а й тих, хто не надав ТЦК актуальні дані.

Бронювання для таких працівників обмежується 45 календарними днями з моменту укладення трудового договору і надається лише раз на рік. Посадовців критично важливих підприємств, які працевлаштовують осіб із порушеннями мобілізаційних правил, не притягатимуть до відповідальності.

Законопроєкт також передбачає, що при працевлаштуванні на критично важливе підприємство для таких працівників може встановлюватися випробувальний термін до 45 днів. Якщо за цей період працівник не приведе свої військово-облікові документи у відповідність до законодавства, роботодавець матиме право (але не обов’язок) розірвати трудовий договір. Таким чином, працівник із невідповідними документами може залишатися на посаді за рішенням роботодавця, але втрачає право на продовження бронювання.

Читайте також: Кабмін оновив правила бронювання: більше можливостей для критичних підприємств

Теґи: законновини українитцк

Читайте головні новини nashreporter.com у соціальних мережах FacebookTelegram